top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıAltın KİMYA

ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, firmaların tüm süreçlerinin kontrol edilmesi, geliştirilmesi ve iyileştirilmesini amaçlayan bir sistemdir.


Günümüzde pek çok üretim sistemi bulunmaktadır. Farklı faaliyet konularına sahip firmalar çeşitli standartlardan sorumlu tutulmaktadır. ISO 9001:2015 sistemi tüm kalite standartlarına temel oluşturmakta ve firmaların geçiş süreçlerinde kolaylık sağlamaktadır.


ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi 2015 revizyonu ile yüksek standart mertebesine geçmiştir ve bu sayede tüm ISO standartlarını ortak bir temele dayandırmaktadır.


Firmaların işleyişleri, prosedürleri ve süreçleri üzerine hazırlanan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi bu süreçlerde oluşabilecek aksaklık, hata ve olası risklerin analizini kolaylaştırmaktadır. Tüm işlemlerin yazılı olması ve yazılı olan tüm prosedürlerin takip edilmesi sayesinde süreçler sırasında problemsiz bir ilerleme sağlanır.


İç tetkik ve düzenlik toplantılar sayesinde takip edilen işlerin kontrolü sağlanır ve olası riskler azaltılması hedeflenir.


ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi tüm firmalar için uygulanması gereken bir standarttır.3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kozmetik Firma ve Ürün Kayıt İşlemleri

Kozmetik üretimi ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından kontrol edilmektedir. Kozmetik üretimi planlayan kişiler öncelikle firma kurulumu yapmalıdır. Firmalar şahıs, limited veya anonim olabilir. Firma

ÜTS(Ürün Takip Sistemi)

ÜTS, ürün takip sistemi, Sağlık Bakanlığı’nın kozmetik,biyosidal ve tıbbi cihaz olarak değerlendirilen ürünlerin başvuru, değerlendirme, kayıt altına alma ve takip işlemleri için oluşturmuş olduğu bir

Comments


bottom of page